rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

which four states bordering the great lakes had no areas of fewre then two people per square mile
Why don't most desert streams empty into the ocean?a) located inland and too far awayb) dry up to quicklyc) they become playa lakes
Jenny runs 7 miles in 50 minutes. At the same rate, how many miles would she run in 75 minutes?
Whose point of view is shown in "The Players"? the players, the classmates, and the bully the players, the classmates, and the teacher the classmates, the bu
Letter C (found in the image above) represents a cell in which phase? A) Prophase B) Metaphase C) Anaphase D) Interphase
how does Christopher Columbus depict the natives as being an inferior people?
The unit in a company that is most often responsible for the hardware components, software programs, and networking strategies of a business organization is
Phosphorus is obtained in__? A. Living organisms B. Soil C. Bodies of water D. All of the above
what are the coordinate planes for: 4x−6y=48
At a sale, shirts were sold for $12 each. This price was 75% of their original price. What was the original price.