MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 64 oz bottle of apple juice costs $2.39 and a 20 oz bottle cost $0.79 which is better to buy

Respuesta :

molly37 molly37
  • 01-01-2017
the awnser to that question is 64
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
The answer is the 64 oz bottle of apple juiceis the better buy. You just need to divide and find the number that is less or cheaper
Answer Link

Otras preguntas

Select all options that are equivalent to pi (π). GIVING BRAINLIEST!! (look at the picture added to solve
5 men take 45hours to build a wall.how long will it take 9men working at the same wall?​
The bond angle of bonds in an octahedral molecule is:
Someone is said to have a vested interest if a. What happens will not have any impact on their lives. B. Their family or loved ones will not be affected by an e
Location of a video or photoshoot is not important when it comes to preplanning the shoot. (A) True (B) False Booms are large adjustable poles to mount micro
Which strategy was used by both the Mauryan emperor Ashoka in early Indian history and Gandhi in the twentieth-century struggle for independence from Britain?
how many buses do you need for 500 people if each bus holds 50 people
What is the coefficient of the second term of the trinomial? (3x 3)2=9x2 Bx 9 Enter your answer in the box. B =.
Question 8 Which graph shows a linear function​
The diameter of a circle is 7 cm. Find the circumference to the nearest tenth