jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

what is the total of 4(n+7) ?
2. What do fung grow from? A seeds B. flowers C spores & most D. fruit​
While completing a practice test online, Jalisa answered 14 out of 20 questions correctly. If the ratio of correct to total questions remains constant, how many
What are the advantages and disadvantages of the different sources of energy that produce electricity in the United States?"
Explain why the sequence -3,-2,-3,-6,-11 will never have a positive term
HELPPPPPPPPPP PLEASEEEEEEEE!!
The K.E of a body becomes 4 times its initial value. The new linear momentum will be: (a) Same as initial value (b) Four times the initial value (c) Twice the
qouestions on networking
7+a y 7+b area y perimetro
By selling a camera for $2400,Ron loses 4%,At what might he sell it to gain 12%?​