thatsskharmaaa thatsskharmaaa
  • 03-09-2021
  • Mathematics
contestada

Evaluate 3 1/4 + 2 1/3
Need ASAP thank you so much!

Respuesta :

168136
168136 168136
  • 03-09-2021

Answer: 5 7/12 or 5.8333...

Step-by-step explanation: 3 1/4 + 2/13 = 67/12 = 5 7/12 Brainliest please?

Answer Link

Otras preguntas

A. Rice costs $1.33 per kilogram. How much will 1.3 kg of rice cost? B. Milk costs $.71 per liter. How many liters can you buy with $3.00 C. How are part (a) a
write the value of the dijit 5 in 657
If the diameter of a circle is half of a yard, then its radius is how many inches?
Give 5 natural examples of unbalanced forces around us. Other than friction.
how do you solve: 4 + |k + 1| <15
List five kinds of cases that come under the judicial power of the United States courts.
A. Rice costs $1.33 per kilogram. How much will 1.3 kg of rice cost? B. Milk costs $.71 per liter. How many liters can you buy with $3.00 C. How are part (a) a
The cost for n students to attend a workshop is 7n+12 dollars. What is the cost,in dollars for  students to attend?
this gas makes up close to one fourth of the air surrounding earth
2x-y=-63x-4y=-4Solve using elimination and then substitution