justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

what aspect of fiction did realist writers use to advance the plot of their story?
Which of the following organelles is common to both prokaryotic and eukaryotic cells?
Most lecturers increase body movement when a more important point is reached. True False
think about a wooden chair and a balloon. what do these two objects always have in common?
Ratification of constitutional amendments requires approval of_____of the state legislature or conventions held in ____of the states. A) 3/4,3/4 B) 2/3,1/3 C)
what is the area of a right triangle with a leg length of 15 feet and hypotenuse length of 39 feet
Which word or words and punctuation best corrects any errors in the sentence? I'd really like to go excuse me, I'm going to sneeze but I'm not feeling up to it
What correctly describes Hitler's final solution? A. A strategy for enlarging Germany through annexation B. A plan to invade the Soviet Union and enslave it's p
list all the proper nouns The last group of raiders to terrorize western Europe were the Vikings, fierce Scandinavian warriors who almost overran England befo
Leaders who have avid and dedicated followers are said to have which of the following?