batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

Which are replicated during interphase?
The winner of a raffle ticket will receive.75 of the 350.40 raised from raffle ticket sales. How much money will the winner get?
If an animal has a set of organs held together and protected by surrounding fluid, the animal is a _____. acoelomate pseudocoelomate coelomate
A(n) _______________ compound is a group of atoms held together by chemical bonds. a. protonic c. molecular b. elemental d. radial
A medication given to reduce a fever is called: Answer an analgesic an antitussive an anthelmintic an antipyretic
who used less sugar 5/10 or 5/6
An individual can reduce the amount of risk associated with an investment program by using: a. an investment timer. b. asset allocation. c. a portfolio picke
Select the correctly spelled plural forms. men hours allies shampoes loafs go-betweens runners-up
Which of the following is not a type of, or involved in, asexual reproduction? Budding Fission Meiosis Mitosis
PLEASE HELP WITH BOTH !!please show working out