abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

HOW TO FIND THE MISSING NUMERATOR IN ANY FRACTIONS LIKE 4/8=  ?/4
how do you now 11/33 is a simplest form
what is the prefix of enactment?
The discovery of gold in Transvaal contributed to the start of _____?the Anglo-Boer WarWorld War IIWorld War Ithe Peloponnesian War
Why did populations soar between 1800 and 1900?
SAT Help Jack can paint a house in 5 days, and Richard can paint the same house in 7 days. Working together, how long will it take them to finish the job? How d
What's another name for vital signs?
What is the 54th element on the periodic table?
Evolution is: A) A change in the composition of a population from one generation to the next.B) A phenomenon that must be inferred from evidence, because it can
the perimeter of a square is 4 times as great as the length of any of its sides. Determine whether the perimeter of the square is proportional to the side lengt