honeybearashe honeybearashe
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

HELP PLEASE !!!!!!!!

HELP PLEASE class=

Respuesta :

896645
896645 896645
  • 04-06-2021

Answer:

1. spends $80

2. Each garlic bread costs the same

3. Orders a pizza for 25.50 and two garlic breads

Step-by-step explanation:

Answer Link
Heartland04 Heartland04
  • 04-06-2021
1) 80$
2) same
3) 1 pizza and 2 garlic breads for 25.5$
Answer Link

Otras preguntas

The remainder when x^3 - 11x + 10 is divided by (x+3) is A 52 B 16 C 4 D -24 I was doing a past paper and came across this,I know one (long) way of
Which statement is true about exergonic reactions? A. In exergonic reactions, ΔG is positive due to the absorption of free energy. B. Exergonic reactions use mo
what tells the cell what to do
what biome do we live in? Explain your answer.
Look down below for question:
in a walk for charity, you walk at a rate of 100 meters per minute. how long does it take to walk 2 kilometers?
WHICH TWO COMPOSERS DID BEETHOVEN MEET IN HIS EARLY TWENTIES?
find the absolute value of each rational number |3.7|
If the Campbell Candy company can produce Sarah's special candy bars at 100 for $165 and 600 for $195 write the cost function for the production process?
Is it easier to form a positive ion with an element that has a high ionization energy or element that has a low ionization energy? Explain.