andrcrai2746
andrcrai2746 andrcrai2746
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Someone help dont scam or you get report. :)

Someone help dont scam or you get report class=

Respuesta :

MizukiIsEpik
MizukiIsEpik MizukiIsEpik
  • 03-06-2021

Answer:

Hi there!

The correct answer should be: $2.99 per kilogram!

Step-by-step explanation:

17.94 ÷ 6 = 2.99

Answer Link

Otras preguntas

MULTIPLE CHOICE QUESTION ________________________ What are the purposes of a prologue in a play? to provide information about the inner thoughts and feelings o
how would you explain a thin layer of ice breaking under your weight
A class has 20 boys and 30 girls and 15 students are to be selected at random for a special assignment. find the probability that exactly 5 boys will be selecte
the tendency of a mineral to break along a smooth, flat surface
Decrease 28 by 7 and how do you do it someone answer please
Suppose that 15 inches of wire costs 45 cents. At the same rate, how much (in cents) will 12 inches of wire cost?
Is there a difference between a sheep flock and fold?
Does anyone know this? X=?
Factor the expression below. 49a2 – 25b2 Which of the following binomials is a factor of the expression?
Which type of financial institution typically has membership requirements? A