greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

Please help I need to pass this class pls pls pls
List three uses of the INTERNET
Estimate the volume of a rectangular prism with a length of 5.6 ft, a width of 8.8 ft, and a height of 10.9 ft.
if i add 25 ml of water to 135 ml of a 0.25 M NaOH solution what will the molarity of the diluted solution be​
two business partners, Ellen and Bob, invested money in their business at a ratio of 3 to 7. Bob invested the greater amount. the total amount invested was 200
y=6x+1 for x=5. what is the solution​
In lowest terms, the ratio 10:4 is written as 5:1. True or False?? I need help IMMEDIATELY
A flagpole cast a shade 35ft long. At the same time a 30ft tree casts a shade 28ft long. How long is the flag pole? Use similar triangles.
What polynomial has roots of -6,1, and 4
Find the value of y . 13/9 = y/18 y = ___. HELP ME IMMEDIATELYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY PLZ