duck3e0llaPoul duck3e0llaPoul
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Tubes of oil paint can be bought in sets of 5 for 13.75 or bought sepretly for the unit price. what would be the price of two tubes of this oil paint

Respuesta :

morena85 morena85
  • 03-12-2016
first divide 13.75 by 5 to find the individual price = $2.75
Now add 2.75+2.75 and that is your answer
Answer Link

Otras preguntas

Kira swam 17 4/7 laps in the pool on Monday. On Wednesday, she increased her workout to 23 5/14 laps. Estimate the total number of laps Kira swam on Monday and
What is the best definition of "bias"? a) an inclination of temperament or outlook, an instance of such prejudice b) a bilateral persuasive speech c) to say you
to stay motivated as you work toward​ long-term goals you​ can
How did the Missouri compromise keep the balance of power in the senate
Which series of transformations will NOT map figure L onto itself? A. (x + 1, y − 4), reflection over y = x − 4 B. (x − 4, y − 4), reflection over y = −x C.
Liquid A has a vapor pressure of 264 torr at 20∘C, and liquid B has a vapor pressure of 96.5 torr at the same temperature. If 5.50 moles of liquid A and 8.50 mo
BRAINLIST HELP PLEASE
Journals and government documents can be categorized as
What is the best definition of "bias"? a) an inclination of temperament or outlook, an instance of such prejudice b) a bilateral persuasive speech c) to say you
which three of the following outcomes are associated with european imperilism