sandracastellanosast
sandracastellanosast sandracastellanosast
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

María compra dos elotes y tres refrescos y por lo que paga $48 y Luis a comprar un elote y dos refrescos y pagó $24 cuánto cuesta cada elote y cada refresco​

Respuesta :

giiannae
giiannae giiannae
  • 04-05-2021
18 because because because
Answer Link

Otras preguntas

Is the square root of 25 rational or irrational
The sum of two integers is eight. give two examples of what this number could be
A cup of coffee is considered a... A) Solute B) Solvent C) Precipitate D) Solution
an athlete's diet should consist of
Strong thesis statement on drug addiction
if you arrange a group of numbers in order of size the middle number is called?
What does a Niche and a Habitat have in common?
Sung rolls a marble off the edge of a table. She rolls the marble off the same table again but at a different speed. Which best describes the projectile motion
Use the conditional statement to answer the question. If a whole number is even, then the number is divisible by 4. Are the statement and its converse true? A.
85576547655 ÷ 7567544