Seudónimo
Seudónimo
04-05-2021
Mathematics
contestada
Geometry - No links please
Respuesta :
Hamed313
Hamed313
04-05-2021
Answer:
[tex]yt = (16 \times 46) \div 32 = 23[/tex]
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 66+ )
Otras preguntas
can someone please help me write one paragraph about skateboarding ?
Three cans of tuna costs $1.50. What is the cost of one can of tuna
A pizza parlor offers pizzas with diameters of 8 in, 10 in, and 12 in. find the area of each size pizza. round to the nearest tenth. if the pizzas cost $9, $12,
PLEASE ;---;Find the area of the region bounded by the graphs of y = 1 and y = cos2(x) from x = 0 to x = π. 0.785 3.142 2.567 1.571
Which of the following is true of a rectangle? It is also a square. The sum of its angle measures is 360°. It has four congruent angles. It has four congruent s
Victor bought 3 sandwiches for $3.25 each, 3 bags of chips for $1.10 each, and a bottle of water for $1.99. he left the waiter a $2.25 tip. how much did victor
what amendment was Amelia Earhart an early supporter of
What form of goverment allows for the most citizen participations?
what value of c makes 3x^2+24x+c contain a perfect square trinomial
Factor completely. 20+72m Enter your answer in the boxes.