haileemarz2025
haileemarz2025 haileemarz2025
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

Crunchy peanut butter cost $325 for 259 g. in shop b it costs $408 for 340 g.
which shop gives you better value for your money?

Respuesta :

Jenna1705
Jenna1705 Jenna1705
  • 03-05-2021
Shop B. This is cause shop A charges about $1.25 for each g of peanut butter, while Shop B charges only $1.20 for each g of peanut butter. Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

The results of the Puritan and Glorious Revolutions in England were significant for Europe and the Americas because they demonstrated that __________. attempts
a certain parallelogram has two pairs of parallel sides based on the following classifications is not correct
Which statement accurately describes the Hagia Sophia? A. It was an ornate shrine built on the spot where Muslims believe Muhammad ascended into heaven. B. It w
a die with 8 sides is rolled.what is the probability of rolling a number less than 7
how did Joseph Stalin die
Which type of joint allows your legs and arms to swing in almost any direction
as a reaction to the FTA signed in 1988 many Canadians ______.
what is the result? ∫([1/x].dx/x^3) D=[1/2, 1]
What's 20 over 100 as a percent?
The total bill is $61.35. How much should each of the 5 people pay if the bill is evenly split?