salrez salrez
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Travis bought 6 new notebooks for school for $9.30. How much was each
notebook?

Respuesta :

sunabariii
sunabariii sunabariii
  • 02-04-2021

Answer:

1.55

Step-by-step explanation:

9.30/6=1.55

Answer Link
xSoon
xSoon xSoon
  • 02-04-2021

Answer:

One notebook equals $1.55.

Step-by-step explanation:

($9.30) / 6 is equal to $1.55. Moreover, one notebook is $1.55 as this number multiplied by 6 yields $9.30.

Answer Link

Otras preguntas

Can surgical mask be disposed in the soil?
Choose a problem at your school. What's the best solution?
Graph x-y=10And don't just write a number, I need to know what points to plot on a graph lol
In dealing with matters relating to the prosecution and progress of a war, we must accord great respect and consideration to the judgments of the military autho
What is -2 >_ 7x + 5
Please help me due in like 2 min A model of the water cycle was made by adding a small amount of water into an aquarium, covering the aquarium with a piece of g
A stadium sold 4000 tickets at $75 per ticket 5350 tickets at $62 per ticket and 7542 tickets at $49 per ticket what was the total ticket sales revenue
Question 3 of 8 Which revision is needed to correct the following sentence? Just this once I'd like to see Aaron, and Emilio get a taste of their own medicine A
will give brainliestdetermine the value of sin(-240°)​
Powers of congress that may be suggested