BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

How does the brain control the endocrine system?
10 ejemplos de sinalefa
Kaitlin buys 9/10 pound of orange slices. She eats 1/3 of them and divides the rest equally into three bags how much is in each bag
write a real-world problem you could answer by solving the equation -8x+60=28
_____ are a group of organic compounds including fats, phospholipids, and steroids. Proteins Carbohydrates Lipids Nucleic acids
Preventative medicines that contain antibodies are called a. vaccines b. antitoxins c. pathogens d. antibiotics
is 25 to 16 proportional to 5 to 4
Most people in Botswana earn their living doing which of the following?
Unlike individual elements, visible light creates what kind of spectrum? Question 10 options: A) Continuous Spectrum B) Line Spectrum C) Alternating Spectrum
Which phrase describes the structure of cilia? A. long, whiplike structures B. short, hairlike structures C. stringy extensions on a cell's surface D. thick, fi