centariwhitsett centariwhitsett
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Angie bought 312 pounds of apples to make a pie. There are 16 ounces in one pound. How many ounces of apples did she buy?

Respuesta :

caitlinjacobs1211 caitlinjacobs1211
  • 02-04-2021

Answer:4992

Step-by-step explanation:

Multiple 312 by 16

Answer Link

Otras preguntas

what are the effects of global warming
find the proportionality of y=7.25x
A. Rice costs $1.33 per kilogram. How much will 1.3 kg of rice cost? B. Milk costs $.71 per liter. How many liters can you buy with $3.00 C. How are part (a) a
Convert 57 mL to its equivalent in L using dimensional analysis
A 75 force is applied to the side of a crate resting on a level floor. The crate has a mass of 25kg. If the coefficient of static friction is .15, is the 75 N f
Which words in this sentence are common nouns? Until the Spaniards brought cattle and sheep from Europe, the Aztecs had no dairy products. Choose all answers th
A. Rice costs $1.33 per kilogram. How much will 1.3 kg of rice cost? B. Milk costs $.71 per liter. How many liters can you buy with $3.00 C. How are part (a) a
What is the most dense thing in the world
Kenji buys 3 yards of fabric for $7.47. Then he realizes that he needs 2 more yards. How much will the extra fabric cost?
What numbers add up to -5 and multiply to get -90