nicolas092006 nicolas092006
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 5 cans of soup cost $4.49, what apuro be the cost for 20 more?

Respuesta :

unicornwolf59
unicornwolf59 unicornwolf59
  • 03-03-2021

Answer:

$17.96

Step-by-step explanation:

4.49 for 5

5 times 4 = 20

4.49 times 4 = 17.96

Answer Link

Otras preguntas

What is the similarity and difference for j and k
What is the value of x in the solution to the system of equations below? 2x + y = 1 2x + 3y = 11 a.) x = - 2 b.) x = 3 c.) x = - 1 d.)x = 5
A hiker has become overwhelmed with heat while walking in the Grand Canyon. The hiker's body goes into overdrive to keep cool in the heat. The hiker needs to hy
The first step in creating an argumentative essay is
Which weighs more: a pound of feathers or a pound of lead? Explain.
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! I CANNOT RETAKE THIS AND I NEED ALL CORRECT ANSWERS ONLY!!! Magnets are surrounded by ______________________.
What’s this photos answer?
Find the sum of the first 15 terms of the arithmetic of the sequence where the 1st term is 3200 and the common difference is 1500
How can u multiply a decimal
What is the next term in the sequence