anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

Sources of natural gas include all of the following except:
Silver nitrate (AgNO3) reacts with potassium iodide (KI). Identify the correct products of this reaction. (Note that NO3? is the nitrate ion, a polyatomic ion.)
Elements in the noble gas family are considered stable because
Which fuel substrate do children rely on more during aerobic exercise?
An economist who studies the sales and profits of a large corporation would be classified as a(n) macroeconomist. stock broker. social economist. microeconomist
List two ways why HIV/AIDS continues to spread so rapidly across the world
Can a lunar eclipse happen during any phase of the Moon?
The graph below shows two functions: function f of x is a straight line which joins the ordered pairs negative 3.5, 15 and 4, 0. Function g of x is a curved li
Write a polynomial function of minimum degree with real coefficients whose zeros include those listed. Write the polynomial in standard form. 5, -3, -1+3i
Four things that could be considered to promote humane farming practices