ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

Solve each inequality. Graph and check the solution. e 1. <3 2 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Which of the following events could have occurred as a human survival strategy during the last ice age? 1 CE 2,500,000 BCE 2,000,000 BCE 1,500,000 BCE 1,000,000
Which sentence combines these two sentences using a coordinating conjunction? Eric's poems are an honor to receive. He is a magnificent poet. A. Eric, a magnifi
I need help with one paragraph.
Type the correct answer in the box. Spell all words correctly. What is a continuous discussion to bring out innovative ideas from employees? A _____ session is
Help me please!! :) :)
What overall insight or theme is revealed in the monkey's paw.
infografía De los deportes y del clima. ayuda doy corona y 20pts
how many turkeys are killed each year for thanksgiving
Complete the sentences to tell about the number 55. The factors of 55 are ________________________________________. I know that 55 is a (prime / composite) num