Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

Mathematics I need help
why should sexual harassers be given a death penalty​
A mass-spring system oscillates with an amplitude of 4.20 cm. If the spring constant is 262 N/m and the mass is 560 g, determine the mechanical energy of the sy
Evaluate the expression shown below and write your answer as a fraction in simplest form.
You want to send postcards to 15 friends. In the shop there are only 3 kinds of postcards. In how many ways can you send the postcards, if
A cost-benefit analysis of a highway is difficult to conduct because analysts a. are unlikely to have access to costs on similar projects. b. cannot estimate th
Find the Taylor series for f(x) centered at the given value of a. (Assume that f has a power series expansion. Do not show that Rn(x)→0 . f(x)=lnx, a=
Which of the following is an important number to remember when seeking employment? A. Student ID number B. Social Security number C. Driver's license number D.
The blank is the accepted form of gathering and reporting information within the science community.
In contrast to data in a database, data in a data warehouse is described as subject oriented, which means that it _____.