haydenbarstow123
haydenbarstow123 haydenbarstow123
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help i will mark you brainliest !

Please help i will mark you brainliest class=

Respuesta :

jesusm1
jesusm1 jesusm1
  • 04-02-2021

Answer:

  1. Take two points
  2. y=-2x-3
Answer Link

Otras preguntas

An 8-pound bag of apples costs $17.50. What is the unit price?
Hereditary diseases are mainly caused by A. defective viruses. B. weakened immunity. C. abnormal chromosomes. D. unhealthy lifestyle choices.
Who were the myrmidon
There are 30 students in a class, including 16 boys. Write each ratio. A. Girls to boys. B. Boys to Girls. C. Girls to all students D. Boys to all students
How do I write- -3x+9y=-27 in slope intercept form?
An infinitive is a type of A. gerund. B. participle. C. appositive. D. verbal.
Solve for g . g + (-5) = 27 g = Solve for h . -18 + h = 28 h = Solve for a . 5.4 = a - (-1.8) a =
Unlike weather, climate A. describes the day-to-day condition of the atmosphere of Earth. B. describes the average conditions and atmospheric patterns of
The novelist who did most to establish the character of the Native American was ______. James Fenimore Cooper Harriet Beecher Stowe Nathaniel Hawthorne
All of the following are growing issues in the Post-Cold War Era except which one? A. the rising cost of healthca When did the Enola Gay drop the atomic bomb on