lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

All forms of speech are protected by the First Amendment. True or false?
hich best describes the advantage Aryan invaders had over the native people of India? The Aryans had an established military and the other groups did not. Th
What is the model penal code? The description of criminal laws in each state. The description of what behaviors and activities constitute crimes. Document that
all real numbers y that are less than 4 or greater than 9
An electron moves through a uniform electric field E = (2.00î + 5.40ĵ) V/m and a uniform magnetic field B = 0.400k T. Determine the acceleration of the electron
Lily has suffered severe injuries from a car accident. She would like to sue for compensation, but does not have enough funds on hand to retain an attorney on h
What is the value of sin C ? A. 8/17 B. 15/8 C. 15/17 D. 8/15
Lets say the reaction H2SO4 + 2KOH -> K2SO4 + 2H2O, is known to proceed by a 20.85% yield via a particular procedure. How many grams of KOH must be reacted
find the slope and the y-intercept of y=9x-2
Which expression correctly represents the product 12(8 + 5) after applying the distributive property? OA) (12 x 14) OB) (12 x 8) + 5 OC) 8+ (12 x 5) OD) (12 x 8