lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

Who is gonna win the super bowl patriots or Seahawks
Jackie buys a basket for $6, 2 pounds of apples for $3.50 per pound, and 2 pounds of oranges for $3.50 each per pound. The tax for the whole purchase is $1.
Why did the Currency Act anger colonists when it was passed in 1764? It set an unfavorable exchange rate between colonial currency and British pounds. It prohib
How would I oreder the numbers least to greatest 4.2,-41/9,-4.6,43/8
Which animal could a bulldog mate with to produce offspring? A. sheepdog B. beaver C. raccoon D. tabby cat
14 1/4 - 10 3/7 Reduce to lowest form.... step by step to see if my answer your answer
Is the sentence a simple or a compound sentence The hat was dark green and had a wide brim A simple B Compound
what is the solution to 3!
What are the five seas that are apart of Asia ?
what patterns are there in prime numbers