skylarksky1234
skylarksky1234 skylarksky1234
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

I need some help and can you please show your work? Thank you have a good day

I need some help and can you please show your work Thank you have a good day class=

Respuesta :

yusraahussain05 yusraahussain05
  • 04-02-2021
$1.75

If 4 lemons altogether cost $7, you want to divide the price by 4 to find the price for one single lemon.

7/4 = $1.75

Now if you buy 4 lemons that cost $1.75, your total will add up to $7
Answer Link

Otras preguntas

HELPPPPP !! ANSWER QUICK PLS !! Laggerstatten is important because : A ; it contains the best known fossil of a sabare-toothed cat . B ; it is the largest fo
Chinese influence in Japan was the result of a mutual agreement between the two nations. Chinese warriors conquering Japan’s provinces. Japanese imperials adopt
Help Please This is due today at 11:59. Angela enjoys swimming and often swims at a steady pace to burn calories. At this pace, Angela can swim 1,700 meters in
The last step in a proof contains the .
Please help! File attached to this​
no perfect machine is in ues why?​
can you please answer my questions it is very easy to answer ​
Standard of living is the level at which
Readiness Test 00:00 The Johnsons sold corn at a local farmer's market. They sold 56 pounds of corn to 15 customers. How many total ounces of corn did they sell
I NEED HELP PLZZZ ASAP!!!​