Sanarim05
Sanarim05 Sanarim05
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

HELP FAST!!!!! 26 pts

HELP FAST 26 pts class=

Respuesta :

Starlight1300
Starlight1300 Starlight1300
  • 03-02-2021

Answer is D) $300

Step-by-step explanation:

First find the rate of how many dollars she earns in 1 hour = $180/18

Mabel earns $10/h so 30 hours x $10 = $300/30 hours

Answer Link

Otras preguntas

the cost of 3 bottles of apple spread is $7.41. what is the cost of each bottle of apple spread? $1.62 $2.47 $4.41 $10.41
As a good American citizen, it is important to respect the diversity of this country. Unfortunately, discrimination has been an ongoing struggle for centuries.
jim, i just wanted to let you know that sally and i will be having lunch at izzy's today at 1:00. you are welcome to join us. ted what was ted's purpose in writ
what is a hemisphere?
What is the reason for the third step in this proof? Given: a || b, and both lines are cut by transversal t. Pls. see attachment.
What is one jewish nonreligious cultural characteristic (traditions, customs etc.)
Which of the following continents was not covered by ice during the Pleistocene ice age? a. Europe b. Asia c. Australia d. North America
what is the slope of the line passing through the points (1, –5) and (4,1)
what is the value of x/3y , when x = 18 and y = 3? 318 2 3 6
Round to 10 place 84208