moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

How would you experiment to find out how much water this plant type needs for optimal growth
What legal document explains the legal reasoning behind a Supreme Court decision
change the fraction 1/5 to a percent
If the force of gravity changes, what happens to the mass of an object?
what is 4.45 repeating as a fraction. these are the choices: A.4 227/500 B. 4 9/20 C. 4 5/11 D. 4 9/2
The main trade route that connected China with Rome was called the _____. Satin Road Silk Road Han Road Roman Road
What is the difference between History and Social Studies?
Which of the following can be elusive ideas escape prisoner memories the title of the book
Emily has clearly stated to her boyfriend that she doesn't want to have sex, and she has offered alternatives for sharing time together. Nevertheless, her boyfr
What produces the largest amount of federal revenue in the United States? A. individual income tax B. corporation income tax C. estate taxes D. excise taxes