parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

conversation between Hitler and gandhi
The diameter of your bicycle wheel is 25 inches. How far will you move in one turn of your wheel?
If 2 less than or equal too X less than or equal too 6, which of the following has the greatest value
what time is 9 hours and 30 minutes before. 4:25
what is the cause and effect for the french citizens armies win their revolution for liberty and equality
Find an equivalent ratio for 22/55 and then write the proportion
(X+12) 2 ÷ x2-144 ×-12. 12×-144
other name for blood
Find an equivalent ratio for 22/55 then write the proportion ?
Please tell me five slogans on conservation of natural vegetation.