lenaren1213
lenaren1213 lenaren1213
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

If one pear costs 3$ how much of a pear can you get for 1$?

Respuesta :

vincentphxm74902
vincentphxm74902 vincentphxm74902
  • 02-02-2021

Answer:

1/3 of a pear

Step-by-step explanation:

Answer Link
andriamikava andriamikava
  • 02-02-2021
1/3 of a pear hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

What keyboard functions lets you delete words
It costs $25.25 for a ticket to the annual garlic festival. If Shelby wants to go with three of her friends, howmuch money they need for the tickets?1. $50.502.
Imagine that a clam accumulates one unit of mercury in its body from the water it lives in. How many units of mercury would a stingray accumulate if it eats 50
Please help will mark brainliest
∠1 and ∠2 are a linear pair. m∠1 = x - 29, and m∠2 = x + 61. Find the measure of each angle.
Find "x" in this problem 45x+5=140 A) 7 B) 3 C) 2 D) 8
Which bronfenbrenner level examines the developmental influences of homes, caregivers, friends, and teachers?
What does a particular point on a line of a phase diagram represent ?
(1 2/3 − 3/5 )÷3 1/2 + 1/3 help me i beg of you
María ha comprado un frasco de colonia que costaba 23 € y tres pares de medias. Le ha dado a la dependienta los 52 € que llevaba y ha dejado a deber 13 €. ¿Cuán