kameahh21
kameahh21 kameahh21
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada


If Kaci bought 28 pounds of cheese for $98, how much did she spend per pound?

Respuesta :

GalacticMaster GalacticMaster
  • 02-02-2021

Answer:3.5

Step-by-step explanation:98 divided by 28 would be $3.5 per pound.

Answer Link
idagade7850
idagade7850 idagade7850
  • 02-02-2021

Answer:

$3.5

Step-by-step explanation:

98/28=3.5

Answer Link

Otras preguntas

what is sympatric speciation​
HELP just 1 paragraph needed!!! q4 show how the methods have conveyed the red haired girl has advantages and Rosabel’s right to be angry A student said: 'This p
Ms. Johnson uses a statistics program to analyze all the data collected by her students during a lab experiment about the acceleration due to gravity. The progr
Driving too fast for conditions or exceeding the posted speed limit can kill you. a. true b. false
Niagara Falls is a good example of A.kinetic energy being converted into potential B.potential energy being converted into kinetic energy C.energy being lost
what does an animal need to survive and grow​
What could this author do to strengthen his argument that People enjoy being on reality shows
Anyone know the answer to this question?
Determine S(1+ 4/3x-1+ 3/x+2) dx by partial fractions​
Wich of the following is the largest number?​