nickishark nickishark
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly paid $14.30 for 3.25 pounds of chicken what the price per chcken

Respuesta :

ngoa1575 ngoa1575
  • 02-02-2021

Answer:

the price per pound : 14.3/3.25 =$4.4/ pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the function of brown adipose tissue?
Question :The letter was being written by my brother when my sister came in. * change to Active Voice​
Which of these structures forms the channel that sound travels through to reach the eardrum? Select one: a. auditory tube b. external auditory canal c. malleus
All rhombuses are. Parallelograms square rectangules quadrilaterals
What happens during anaerobic cellular respiration
Which function is shown in the graph?
what is the meaning of acceleration ​
whats the are of this figure?!?
How is the government ran ?
Why would a website for a for-profit organization most likely be an unreliable source for healthcare product information? • The organization is part of the gove