587954 587954
  • 01-02-2021
  • Social Studies
contestada

please answer this I have 10 minutes

please answer this I have 10 minutes class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021

Answer:

I believe its C! Hope this helps! :)

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
What role did France play in winning America's independence? a) France did not contribute to America's independence. b) France provided military assistance and
What is a "best efforts" issue and why does the "Chinese Wall" exist?
complete the congruence statement
What did the compromise of 1850 allow California to do select the two answers that are correct
When rolling a 6-sided die twice, determine P(sum of 6). twelve thirty sixths seven thirty sixths five thirty sixths two sixths
Components of master budget: Estimates direct labor hours and costs necessary to achieve a desired level of production (no beginning/ending inventory).A) Labor
The Logan children discover why their parents don't want them at the Wallace store. What was the reason? a) The store sells low-quality goods. b) The Wallaces d
Please Help! One leg of a right triangle measures 4 units, and the hypotenuse measures x units. If the area of the triangle, A, is a function of x, which eq
Competing priorities, distractions, and information overload may contribute to: a) Stress b) Happiness c) Sleep quality d) Appetite control