shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

Explain the importance of the grieving process after experiencing loss.
the primary language spoken in brazil is spanish
What was Empress Theodora's role during the Iconoclastic Controversy?
what are two views that americans have of the cause of the civil war?
Tú ________________ alto. a. es c. soy b. eres d. estás
when data points in a set of data are extreme enough to have a significant effect on the mean, the data point is said to be __________.
choose the method of pay that would result in the most earnings for one month on sales of $40,000. a. straight commission of 7.5% on all sales. b. monthly salar
Triangle XYZ is shown on the coordinate plane below: Triangle XYZ on the coordinate plane with ordered pairs at X 4, 5, at Y 5, 3, at Z 1, 3 If triangle XYZ i
word for anything of a particular kind?
write 5 × 5 × 5 × 5 using exponents