shermanv07 shermanv07
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

mikey usually buys a box of 18 candy bars for 12.49 whats the unit rate of price per candy bar

Respuesta :

kev57braun
kev57braun kev57braun
  • 01-02-2021

Answer:

1.44

Step-by-step explanation:

1 box 18 candy bars each box 12.49

18 divide by 12.49 equals 1.44 each candy bars

Answer Link

Otras preguntas

write a program to enter the initial and final value and display only the multiples of 4. answer correctly asap
What's the slope of (-11,9) and (-7,9)
Weight training is the fastest easiest and best way to improve the__________________ of the body. Plz help me fill in the question
Find the cost per person if 19 people spent a total of $300 on a day trip.
One of the goals of most explorers to the New World was to spread the ________________faith
Simplify the expression. 2u + 8u - 5u
Which evidence did Carl Linnaeus use to classify organisms? physical characteristics evolutionary history physical characteristics and evolutionary history phys
Who was the inventor of the Dagguerreo type?
What is spatial organization? A. Information organized in a mind-map B. Information organized according to cause and effect C. Information organized accordin
The time in which European philosophers began challenging the authority of monarchs and the Church is known as the __________. A. Spanish Inquisition B. Dark Ag