Seudónimo Seudónimo
  • 01-12-2014
  • Mathematics
contestada

what is the cost per unit

Respuesta :

AL2006
AL2006 AL2006
  • 01-12-2014
The cost per unit is

(cost for the whole batch of units) divided by (number of units in the batch)
Answer Link

Otras preguntas

Twins James and Jamie are getting bunk beds.their parents picked up the box from ruthand found that has dimensions of 6' x 2' x 3'. their minivan can only hold
A student walks to class at the velocity of 3m/S. To avoid walking into a door as it opens, the student slows to a velocity of 0.5 m/S now late for class the st
(−5.2)+(−3.8)–{(−1.2)–[(−0.5)–(−0.7)]}
Marginal cost $60; 120 items cost $9500 to produce. The linear cost function is
If x = 3 and f(x) = 45 what is the linear equation
What ecological factor made agriculture difficult on the Great Plains in the 1930s? A.wild plains grasses B.insuffient rainfall C.muddy conditions
two ways to calculate GDP per person​
Identify twenty different types of food and discuss how they may be packaged differently for preservation or sale.
I need help with this Question for school write 77 as a product of prime factors in expanded form.
Answer the question please