electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What does Juneteenth commemorate?
What do you think is meant by “a present?”
Using your own words whats the difference between weather and climate ​
How many grams of Mo2(S04)3 are in 5.35X10 22 molecules of Mo2 (SO4)3?​
Look the phto plz help
how many atoms are in 26g of cobalt
Camryn ran for 13 minutes, walked for 17 minutes, ran for another 13 minutes, and then sat down and stretched in place for 17 minutes. Her total distance travel
12. You are my sunshine. You make me smile. O A. Simile O B. Hyperbole C. Metaphor D. Personification
Please use this link to access the news article: Native American's Interior Nomination Thrills Tribal Leaders, Activists, Across Arizona (Links to an external s
Which examples demonstrate common qualifications for Consumer Services careers? Check all that apply. Tyson is an expert in real estate. Brady is an expert in c