JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

Will the genotypes Kk and KK produce different phenotypes? Explain your answer.
The NBA regulations require that the court be 132 feet long. If 1 meter = 3.3 feet, how long is the basketball court in meters?
-12+8yi=3x-i solve for x and y
PLEASE HELP ASAP WILL GIVE BRAINLEIST!! Camila was looking at the architect's blueprint of her house. The scale on the blueprint is shown below the blueprint on
Cordova was owned by Byzantium when Justinian ascended to Emperor True False
Eric hay muchas nubes esta muy
cuanto agrego a 2/5 para completar /5/8​
in a triple batch of spice mix, there are 15 teaspoons of salt and 6 teaspoons of garlic powder. how much salt is used with 8 teaspoons of garlic powder
A. B. C. or D? .....​
Please help me with My algebra. I'm stressing a lot right now so Thank you. I might brainly you