roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

Terry’s family is/are gathering for my party
The first five terms in a geometric sequence are shown below. 2, 8, 32, 128, 512,.. What is the next term in the sequence? 1024 896 1536 2048
Why is electoral college different from a popular election
Hercules Films is deciding on the price of the video release of its film Son of Frankenstein. Its marketing people estimate that at a price of p dollars, it can
Dinosaur tracks were found in Massachusetts. True Or False
Determine which moral standard of social responsibility the business is observing. Brad's company has a smokestack that pollutes the air in a nearby community.
A sphere and cylinder with the same radius r and mass m are released at the same time to roll without slipping down the same inclined plane. Which one will reac
What is the molarity of a solution that contains 6 moles of solute in 2 liters of solution?
How do I do translate Thomas’s text ? Thank you
Teachers have to be very _______________ when working with students who have varying needs.