EmilyBrock00
EmilyBrock00 EmilyBrock00
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP!! I have no idea what to do lol i need help!

HELP I have no idea what to do lol i need help class=

Respuesta :

sweettrixie68
sweettrixie68 sweettrixie68
  • 04-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Divide the total cost of $24.18 by 3 for each person Joseph, Ed, and Michael.

[24.18 / 3 = $8.06 cost for each person.Share the cost equally means divide.Pizza will cost each man $8.06, when we divide the total cost of $24.18 equally by 3. So, the equation will be 24.18/3 = $8.06

Answer Link

Otras preguntas

SECTION 160 Mark)thequestions from this section. Each questionamenra the tighsamen.Sm are democratic than a single pettymSe merits of multiparty democracy to co
The mountain range that divides Uganda from democratic republic of Congo
1. What is meant by allele frequency?
A lithium flame has a characteristic red color due to emissions of wavelength 671 nm. What is the mass equivalence of 1 mol of photons of this wavelength (1 J =
Which sentence best states the main idea of paragraph 9
What are two examples of infinite sets.​
An item costs $4 before tax and $4.32 after sales tax. What is the sales tax rate?​
1. Responsible for the collection, evaluation, and dissemination about the development of the incident: ____ 2. Responsible for all financial and administrativ
what is the correct ranking of organization from simplest to most complex (human body systems)
2-8x=10 looking for solution