buckpayton4 buckpayton4
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

A fruit stand has to decide what to charge for thier produce. They need $10 for 4 apples

Respuesta :

nseguin2003
nseguin2003 nseguin2003
  • 03-12-2020

Answer:

$10 = 4x

Step-by-step explanation:

The "x" would represent how much the apples would cost. So next you would divide both sides by 4x and then it would leave you with 2/5.

Answer Link

Otras preguntas

1. Match each diagram with its name.
The cost of 6 pounds of almonds is $23.28. What is the constant of proportionality that relates y, the cost in dollars, to x, the number of pounds?
simplify the polynomial. answer in standard form
whitch nuber is the outliner in this data set? 9,12,32,8,11
Here is an easy one for you: Do cats bark? Do frogs sing? Did a carpet ever eat a cheeseburger? Answers: No. Probably....​
h(t) = 3t2 + 4t g(t) = t - 1 Find h(g(t)) 3t2 - 2t - 1 4+3 - 12t + 1 3t2 + 4t - 1 3t2 - 4t - 1
Help please hurry i need done in 20 minutes
which unit of measure is the correct SIunit to use in measuring the mass of a boulder? o tons o kilograms o pounds o ounces​
A truck can be rented from Company A for $90 a day plus $0.80 per mile. Company B charges $50 a day plus $0.90 per mile to rent the same truck. F number of mile
describe impulse buying