agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

helpppppppppppppppppppplz
Fill in the blanks Case Capital as on 31.12.20X1 Rs Capital as on 1.1.20X1 Rs Profit - Loss during 20X1 Drawings during 20X1 I 10,000 Rs & 5,000 ? 20,000 21
what is x? 15(x-1)-7(x+9)=4x
Point 6 is on line segment FH. Given FG=8 and GH=11, determine length FH
The Roman Province of Britain today is known as .. a.Scotland b.O Normandy c.Wessex d.England
Discuss five reason why the death rate began to fall after the arrival of the Industrial Revolution.??? PLEASE HELP ME POR FAVOR :)
What kinds of transactions can be entered in a general journal?
-4 + 5x − 7 = 10 + 3x − 2x what eqauls x
“Y to the fourth Power” is what mathematical Expression? PLZ HELP ASAP 12 pts & Brainliest!
Which particles are found in an atom have charges