danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

Wevel 3: 12 What is the result when the number 81 is decreased by 7%? pls help
Which of the following typical adaptations of marine animals is not found in sea otters? a. streamlined body b. webbed hands and feet c. body covered in thick f
You have to go to the bathroom because you ate too much before the run. Which system is this and why?
what does it mean when you want to kill your friends but also some part of you think its wrong to kill friends so then you just explode and then you burnt out s
15 points! What is the slope and y-intercept of the line in each graph?
What was Toni Morrison beliefs
(5x + 69) (15x – 29) Find the values of x and z
ayer recibí la invitación de boda de marta mi amiga colombiana inmediatamente empecé a pensar en un posible regalo fui al almacén donde marta y su novio tenían
Which graph represents the function y = 2x – 4? A coordinate plane with a line passing through (negative 4, 0) and (0, 2). A coordinate plane with a line passin
What is -1/8 - (-3/8)