rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

Suppose you are working as a pastry chef. You have 12 cups of chocolate cream to fill eclairs. Each eclair requires 2.25 ounces of filling. If you use all of th
3m + n =7 m + 2n = 9​
You are shown either nets or top and side view of three dimensional figures. Match the three dimensional figure to the correct views.conecylinderrectangular pri
Surface area Math Help
Can anyone help me on this problem? Please it doesn’t make sense to me...
1) if 40 sheets of paper cost $2.40 how much would 80 sheets cost 2)if 25 sheets cost $2.00 how much would 80 sheets cost 3)if 15 sheets cost $1.60 how much wou
You are asked to host a debate competition in your school. Design a code of conduct to establish rules of appropriate behavior among the participants.
solve by completing the square x^2+12x+32=0​
Who did henry Stanley hire to explore and establish colonies in Congo
Add or remove commas Jack grabbed the metal,fishing ,pole from the mermaids hand.