gabhgaby gabhgaby
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Help?????????????????????

Help class=

Respuesta :

PineappleCassie16 PineappleCassie16
  • 02-12-2020

Answer:

2.25 cents for the cost of each animal on Monday, and 2.31 cents for the cost of each animal for Tuesday.

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

What developed along with farming? Will mark first BRAINLYIST
Which expression is equivalent to 2(3G-4)-(8g+3)
who were Fireside Poets—poets who followed traditional forms and structures in the Romantic Age.
A computer game that can be purchased online and played right away has good ________ utility. A. Form B. Information C. Value D. Time Please select the
use distributive property to rewrite 5 (x+4)
Multiple Choice Question
Why are chromosome not visible in most cells expect during cell division?
Ross has a spinner that is split into eight equal sections numbered 1 through 8. He spun the spinner 1,544 times. Which of the following would be a good estimat
The concept of rational use suggested that?
Brittney wants to buy a dress that costs $31.50, not including sales tax. The final cost of the dress, with sales tax included is $33.39. What is the sales tax