ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

Q: multiply. simplify your answer and write it s a proper fraction or as a whole or mixed number Fractions: 1/9 x 6 1/3
In a closed economy, what remains after paying for consumption and government purchases is:________ a. public saving. b. private saving. c. national disposable
facts abt ancient Egypt in ur own words
Article Title (Relate to the Event): Newspaper (Make Up a Name): Reporter (Your Name): Copyeditor (Your Parent or Guardian’s Name): Editor (Your Instructor’s Na
helppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp
Determine the type of triangle that is drawn below.
Degree: 3 Zeros: 1+i and -10 Form a polynomial
4=x+9 Need help thanks
Find the slope of the line through each pair of points. 1. (19, -16), (-7, -15) 2. (-4, 7), (-6, -4) 3. (20, 8), (9, 16)
Calculate the density of the cube.240 grams4 cm3 cm5 cm​