rorostar10p8wi2c
rorostar10p8wi2c rorostar10p8wi2c
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me with this math question.

Please help me with this math question class=

Respuesta :

stunna21
stunna21 stunna21
  • 02-12-2020
brand b is cheaper
34 cents for brand a
32 cents for brand b

hope this helps im not too sure if im correct
Answer Link

Otras preguntas

Pens cost 15 pence each. Rulers cost 20 pence each. Write down an expression for the cost of x pens and x rulers.
A system of four particles moves along a dimension. The center of mass is at rest, and the particles do not interact with any objects outside of the system. Fin
What is 5% added to $194?
Traci knows that the price of an issue preferred stock is $150 and she knows that the dividend is $20 per year. What is her dividend yield
can somewon help me plz
Need Help Please Show Work​
plz help.. plzz if you can
In response to the "Heinz dilemma," Ruby explains, "It doesn't make sense to put respect for property above respect for life itself. Respect for human life is a
The pepper plant has \dfrac{2}{3} 3 2 ​ start fraction, 2, divided by, 3, end fraction as many fruits on it as the tomato plant has. The tomato plant has 999 fr
A car is averaging 50 miles per hour. If the car maintains this speed, how many minutes less would a 450-mile trip take than a 475-mile trip?