makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

How many valence electrons should you use to draw a Lewis structure of ammonia (NH3)? a) 15 b) 8 c) 5 d) 3
3 children Tom John Andy. Tom is younger than andy, John is not older than tom. What are they from youngest to oldest
PLEASE HELP ME???? Which of the following is a personal benefit of earning a college degree? A. You have a longer life expectancy. B. You have more friends.
How would I solve this?
how do you graph y+2=1/5(x=1)
PLEASE HALP MEH The first triangle is dilated to form the second triangle. Select True or False for each statement. A.The scale factor is 0.25. B.The scale
What did Sam Houston do in his second term in regards to Texas annexation to the United States?
The water in the lake is so salty that most animals cannot survive in it.
Solve the linear equation. 7x+10=13(12x−3)+14x Enter your answer in the box.
How do the authors use structure to enhance the meaning of Passage 1 and Passage 2? Question 7 options: A) Both poets use repeated words and phrases to describ