kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

wheellau000
wheellau000 wheellau000
  • 01-12-2020
$53.46 would be the cost of a package with 18 slices of cheese! Hope this helped! Mark if correct!
Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 01-12-2020

Answer:

$53.46

Step-by-step explanation:

The answer is 53.46 because 2.97 multiplied by 18 is 53.46

Answer Link

Otras preguntas

As a transverse wave travels through a medium, it displaces the particles perpendicular to the motion of the wave. vertically along the same plane as the wave.
How was the native African culture important to and/or protected by Nelson Mandela?
How many calcium ions are there in caco3?
If the reserve ratio is 12.5 percent, then $1,000 of additional reserves can create up to
What must you provide in your essay so that readers will understand your message?
A car is driving at a speed of 40 mi/h. What is the speed of the car in feet per minute
What best describes the use of visual codes to memorize information?
What is the most likely reason economic prosperity created an interest in literature and the arts during the medieval period?
If sheila wants to decrease her dog barking at the cat next door, she should most likely use
Which animal introduced by European traders changed the lifestyles of American Indians living on the Great Plains?llamas horsesdogsguinea pigs