kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

Which is not an ethical issue? a. flying drone aircraft over american cities to track people's movements b. allowing parents to choose which school to send thei
You planned to meet a friend for lunch. You sit at the restaurant for 30 minutes, but your friend doesn't show up. When you get home, you find a message from yo
Why was it important to examine both the color and the streak of your minerals? Think about streak and explain why it’s called a mineral’s “true color”. Answer
which expression is represented by the model below?
Notebooks costs 1.20 each. This weekend they will be on sale for $0.80. What percentage is the sale
Translate 1802 and 1412 in French
How do you write a distributive property of 48 + 64?
Someone please help!!!!! I don't remember how to factor polynomials, can someone please explain step by step?
​in a _____ system, the distinction blurs between input, output, and the interface itself.
investment historically have doubled every 9 years if you start with $2000 investment how much money would you have after 45 years