jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

what is the name of harry potters wife?
What are the essential elements for a commodity to be rich in economics.​
Write Dif it is Deforestation Lif it is Land Conversion. U if it is Urbanization, B if it is Beach and Bay Rehabilitation and Cif it is Climate Change and Disa
how is temperature below zero degrees centigrade affect cell permeability
अंतर्राष्ट्रीय महिला दिवस मनाने का सबसे पहला और प्रमुख उद्देश्य क्या था,?
Directions: Read the following passage. Then decide whether the student sample at the right (or below) cites the passage acceptably in MLA style or whether the
What is the science behind Infrared thermometer ?​
Hey I need this answered. What state's Native Americans were most affected by westward expansion? How?
science fair ideas???
Pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Just Answer Get 50 Points.